, 43-300 Bielsko-Biała   |     + 48 338181506   |     kamienica@tvbeskidy.pl   |     facebook

reklama

Damian Herczyk: Nie o to chodzi, aby szukać łatwych walk
Kilku fighterów reprezentujących bielski DAAS Berserkers Team powalczy w oktagonie podczas awizowanej na 26 czerwca Gali Celtic Gladiator w Bielsku-Białej. Czy w warunkach „domowych” i przy wsparciu własnych fanów uporają się ze swoimi konkurentami?

TVBESKIDY
fot. TVBESKIDY

– W przypadku każdej z walk ciężko wskazać jednoznacznego faworyta. Być może rywale „na papierze” wydają się być nawet nieco mocniejsi. Ale w sumie o to chodzi, żeby podchodzić do tych pojedynków ambicjonalnie i nie szukać łatwych walk. Chłopaki będą jednak przygotowani bardzo dobrze i – co cieszy na tym etapie – uniknęliśmy urazów. Wszystko pokaże walka, bo jak wiadomo, MMA to sport dość nieobliczalny. Nie mamy jednak żadnego ciśnienia, robimy swoje i liczę, że nasi zawodnicy pokażą się z jak najlepszej strony – przyznaje Damian Herczyk, który 26 czerwca będzie trzymał kciuki za aż 5 zawodników klubu DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała.

Jako pierwsi przed bielską publicznością zaprezentują się Gabriel Goch oraz Remigiusz Rzemieniewski, którzy stoczą swoje pojedynki na zasadach semi-pro. Pierwszy z fighterów wagi lekkiej zmierzy się z pochodzącym z Nowego Sącza Krzysztofem Lelito, natomiast przedstawiciel wagi średniej podejmie w oktagonie Jacka Brzezickiego. – Remigiusz już od dłuższego czasu czekał na walkę i naprawdę bardzo ciężko trenuje. Jest przeambitny, bo pamiętam, że trafił do naszego klubu już w wieku 15 lat. Pod okiem Rafała Haratyka, Pawła Brandysa czy Michała Więcka rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ta walka będzie dla niego wyzwaniem, bo do wszystkiego dochodzi stres oraz obecność kibiców na trybunach. Ale po to są te walki semi-pro, żeby zarówno Remigiusz, jak i Gabriel mogli łapać tak potrzebne doświadczenie – zapewnia Herczyk.

Niedługo później w walce kategorii Pro 80 kg zmierzy się Adrian Grzelak, „poszukujący” swojego pierwszego zwycięstwa na zawodowym ringu. Jego rywalem będzie z kolei Arkadiusz Świder z klubu Arrachion Olsztyn. – Rekordy mają takie same, ale analizowaliśmy tego rywala i jest on naprawdę mocny. Nawet pomimo ujemnego bilansu, który o niczym nie świadczy. Według mnie miał nieco pecha podczas swoich ostatnich walk, ale jest bardzo wszechstronny, posiada mocną stójkę i dąży do obaleń. Adrian jest jednak obecnie w wyśmienitej formie, więc myślę, że w tym wypadku damy radę – dodaje trener Berserkersów.

– Z kolei jeśli chodzi o Pawła Szumlasa, niedługo zostanie dla niego ogłoszony nowy rywal i śmiem twierdzić, że będzie on jeszcze mocniejszy od poprzedniego. Paweł już wcześniej znał swojego przeciwnika, nawet kiedyś zrobili razem trochę treningów – mówi tajemniczo Herczyk, poświęcając później sporo miejsca uczestnikowi walki wieczoru, Radosławowi Tarnawie.

Zawodnik posiadający dodatni bilans i mogący pochwalić się największym doświadczeniem spośród wszystkich zawodników DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała w karcie Gali Celtic Gladiator 29, wraca do oktagonu po niemal 4-letniej przerwie. O powrót na zwycięską ścieżkę, 33-latek powalczy z Borysem Borkowskim. – Radek wraca do oktagonu po nieco dłuższej przerwie i co cieszy, udało się w jego przypadku przygotować dobrą formę. Nawet jak na ten krótki okres, gdy dowiedział się, że weźmie udział w tej gali. Nie będzie on jednak walczył w swojej naturalnej wadze, bo to nie było osiągalne na ten moment. Zawsze bił się w kategorii do 70 kilogramów, a teraz ten catchweight jest ustawiony na poziomie 80 kilo. To spora różnica, a ponadto jego przeciwnik jest dużo wyższy i najprawdopodobniej także cięższy. Ale mamy swoje założenie taktyczne na tą walkę, więc myślę, że może się tutaj sporo zadziać – zapowiada Damian Herczyk.

Podkreśla przy okazji rolę urozmaiconej karty walk na zbliżającej się Gali oraz możliwość zorganizowania eventu z udziałem publiczności. – Obecność publiczności może działać na zawodników różnie. Jak byliśmy teraz na gali ACA na Białorusi, na hali mogła pojawić ściśle określona liczba kibiców. W takiej sytuacji wszystko odbiera się jednak całkowicie inaczej, niż w przypadku gal studyjnych. Są zawodnicy, którzy wolą takie okoliczności, bo brakuje im aplauzu i żywej reakcji na każdą akcję. A jeśli chodzi o wspomniane pojedynki, na pewno nie będzie tu walk do jednej bramki – podsumowuje trener.

Partner Gali Klub Klimat (Galeria SFERA), jak rok temu organizuje After Party, bilety upoważniają do darmowego wejścia po gali do klubu. Zachowaj bilet i opaskę i widzimy sie w najlepszym klubie w mieście - Klubie Klimat, o biletach czytaj na, 

www.biznesregion.pl link: http://www.biznesregion.pl/sport-biznesregion/art-bilety-na-celtic-gladiator-w-bielsku-bialej-w-sprzedazy,456

Realizację i transmisję jak poprzednio wykona nasz wydawca Dom Mediowy Film FACTOR www.filmfactor.pl , Wspólogtanizatorem Gali jest miasto Bielsko-Biała 

 

Poprzednia Gala, link: https://www.youtube.com/watch?v=FRkVWE-jX0g&list=PLfU5CncCunS3Y9sQARoID6vvNlOHFY8Dz&index=12

 

 


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

DODAJ KOMENTARZWyślij komentarz

  ZOBACZ RÓWNIEŻ

  Tylko w 6 miesięcy samozatrudnieni złożyli do CEIDG-u prawie 83 tys. wniosków o zamknięcie firm

    31 Sie -  20:50

  Dane CEIDG: Rośnie liczba likwidowanych jednoosobowych firm. Wzrost rok do roku jest o bli...

  Skutki pandemii. Nawet 9 mln Polaków może mieć problemy ze zdrowiem psychicznym

    31 Sie -  20:46

  Blisko 40% Polaków twierdzi, że w czasie pandemii pogorszyło się ich zdrowie psychiczne

  Po raz piętnasty rusza Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

    30 Lip -  18:12

  Już o jutra tj.31.07 -08.08.2021 po raz piętnasty w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Festiwa...

  Znany bielski przedsiębiorca zarzutami prokuratorskimi składania nieprawdziwych zeznań

    04 Lip -  17:50

  Czy ewentualne skazanie tego „świadka” za fałszywe zeznania w III Wydziale Karnym Sądu w B...

  Uroczyste posiedzenie Rady RIHiP w Bielsku-Białej.

    01 Lip -  22:35

  30-lecie Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej było okazją do wyróżnień.

  W Hali pod Dębowcem nie zabrakło ciekawych walk, które wzbudziły zainteresowanie kibiców.

    28 Cze -  15:08

  Gala Celtic Gladiator 29, przeprowadzona w sobotę 26 czerwca w Bielsku-Białej, przeszła do...

   Powrót na start
  Make by : SomeSolider